POKAZY + WARSZTATY SITODRUKU WIELOBRANŻOWEJ SPÓŁDZIELNI SOCJALNEJ PANATO

Pracownia Sitodruku PANATO zaprezentuje jedną z najstarszych i najbardziej zasłużonych dla miejskiego aktywizmu technik drukarskich. Uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie nadrukować miejskie motywy na ekologicznym papierze, torbach lub koszulkach – również własnych.

27.03 | 17:00 – 19:30

28.03 | 17:00 – 19:30

29.03 | 17:00 – 19:30

30.03 | 15:00 – 17:30

przed pokazami filmowymi w holu Kina Nowe Horyzonty


URBANSCAPES – MUZYKA EKSPERYMENTALNA MARTYNY POZNAŃSKIEJ

Intensywność, gęstość dźwięków miejskich podobna jest do ludzkiej skóry – to wielowarstwowa struktura pełna niuansów, które wymagają szczególnych warunków, aby móc je odkryć, rozpoznać. Projekt Martyny Poznańskiej daje nam niezwykłą możliwość dotarcia do tych nierozpoznawalnych, zagłuszonych warstw dźwiękowych miejskiego mikrokosmosu. To muzyczna harmonia naszego codziennego wielkomiejskiego środowiska.

 Część zaprezentowanego materiału pochodzi z projektu „Listening East” zrealizowanego w 2013 roku, powstałego w wyniku poszukiwań regionalnej tożsamości ukrytej w pejzażach i dźwiękach miast, podczas podróży Martyny po Europie Wschodniej i Azji.

∇   Martyna Poznańska - artystka dźwiękowa, performerka. Studiowała Sztukę Dźwięku na Uniwersytecie Artystycznym w Londynie (UAL). Uczestniczyła w Laboratorium Głosu Olgi Szwajgier oraz licznych warsztatach prowadzonych m.in. przez Meredith Monk. Zaangażowana w ruch muzyki eksperymentalnej Muzykoterapia w Krakowie. W swoich poszukiwaniach i działaniach koncentruje się wokół możliwości eksploracji, większej świadomości oraz redukcji hałasu w przestrzeni miejskiej.
W sierpniu 2012 r. opublikowała swój pierwszy debiutancki album „Hoarse Whisper”.

28.03.2014 | 22:00 Cocofli – books art cafe wine bar


LABORATORIUM ODRA – PROJEKCJA ETIUD DOKUMENTALNYCH + SPOTKANIE Z ORGANIZATORAMI

Projekt, który poprzez działania artystyczno-edukacyjne skoncentrowane na kinie dokumentalnym, ma na celu promocję rozsądnej żeglugi śródlądowej na rzece Odrze oraz zwrócenie uwagi mediów i społeczeństwa na wszechstronną atrakcyjność terenów nadrzecznych. W lipcu 2013 roku, podczas dziewiętnastodniowego rejsu statkiem „Władysław Łokietek”, Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Kod_Krowa odwiedziło pięć nadodrzańskich miejscowości (Głogów, Nowa Sól, Cigacice, Krosno Odrzańskie, Kostrzyn nad Odrą). W każdej z nich odbyły się trzydniowe warsztaty realizacji filmu dokumentalnego dla lokalnych społeczności. Zajęcia prowadzili m.in. Piotr Bernaś i Katarzyna Mateja. W rezultacie powstało dziesięć etiud dokumentalnych opowiadających o Odrze, jej aktualnej roli i znaczeniu w życiu wspominanych miejscowości portowych.

Filmy poruszają się wokół tematu osłabionej funkcji nabrzeży oraz zaniedbywania wielu atutów nadodrzańskich terenów. Podczas specjalnego pokazu w ramach MIASTOmovie: wro wyświetlone zostaną wszystkie filmy warsztatowe, które opatrzone będą komentarzem organizatorów: Katarzyny Matz i Szymona Mizery. Etiudy, zgodnie z miejscami ich realizacji, dotyczą pięciu odrębnych miast i wsi (Głogów, Nowa Sól, Cigacice, Krosno Odrzańskie, Kostrzyn nad Odrą). “Odwołując się do wspólnych, kulturowych kontekstów nadodrzańskich miejscowości, opartych w przeważającym stopniu na historii rzecznych przepraw, pragnęliśmy stworzyć wyjątkową i spójną, filmową dokumentację nadrzecznych krajobrazów” – mówią o projekcie organizatorzy. Szczególnym tego wyrazem jest krótkometrażowy dokument SEN O RZECE, na który składają się zdjęcia zrobione podczas trwania całego rejsu LABORATORIUM ODRA, autorstwa wszystkich jego uczestników.Właśnie ta projekcja będzie finałową prezentacją spotkania.

Lista etiud dokumentalnych: PO PROSTU FRAJDA (4:17) / CZEKAJĄC, AŻ OPADNIE WODA (05:16) / PROMETEUSZ (4:44) / RZECZNA OPOWIEŚĆ (3:07) / Z ŻELAZA (4:15) / POD PRĄD (7:35) / STRZYŻYK (6:11) / FONTANNA (4:22) / STARE MIASTO (3:10) oraz SEN O RZECE (30:00)

Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych Kod_Krowa korzystając z narzędzi języka filmowego, pragnie promować i dokumentować uroki wszystkich rzek na mapie Polski, dlatego już w czerwcu 2014 roku ruszamy z nowym projektem LABORATORIUM REJS. Tym razem czeka nas filmowy rejs po Warcie, Noteci i Kanale Bydgoskim. Szczegóły podczas prezentacji!

do Domu Na Wodzie zaprasza Fundacja Onwater pokaz 29.03.2014 | 14:00 – 16:00 Dom Na Wodzie

REGULAMIN UCZESTNICTWA
1. Wypełnij krótki formularz, żeby zarezerwować sobie miejsce na pokaz i spotkanie w Domu Na Wodzie, zlokalizowanym przy Moście Grunwaldzkim od strony Wybrzeża Słowackiego (sobota, 29 marca, godz. 14:00).
2. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Gwarancję wejścia i pierwszeństwo ma 50 osób, które dokonają rezerwacji za pomocą formularza.
3. Jedna osoba może zarezerwować tylko jedno miejsce.
4. Wejście w sobotę 29 marca od 13:00 do 13:30 na podstawie listy zarezerwowanych wejściówek. Potem rezerwacje zostaną anulowane i obowiązuje wstęp wg kolejki do wyczerpania miejsc.
5. Wypełnienie formularza nie jest równoznaczne z rezerwacją miejsca. Potwierdzenie dokonania rezerwacji otrzymają Państwo na maila podanego w formularzu.


MIASTOsound: wro – AN ON BAST: City Soundseeing

Uczestników live actu w Cocofli An On Bast zaprasza na przygodę z dźwiękami miasta, zrytmizowanymi inaczej, od czasu do czasu zanurzanymi w syntetycznych warstwach.

∇  An On Bast to pseudonim artystyczny Anny Sudy – polskiej producentki i kompozytorki muzyki elektronicznej.  W 2006 uczestniczyła w Red Bull Music Academy. Występowała m.in. na festiwalach Sonar w Barcelonie, Numusic w Stavanger, Strom w Kopenhadze oraz polskich: Audioriver w Płocku, Unsound w Toruniu, Tauron Nowa Muzyka w Katowicach.
Ma na swoim koncie sześć płyt, w tym, nagrany we współpracy z trębaczem jazzowym Maciejem Fortuną, najnowszy album “Electroacoustic Transcription of Film Music by Krzysztof Penderecki”.
An On Bast jest członkinią Stowarzyszenia City Inside Art, kontynuuje współpracę z Red Bull Music Academy.

29.03.2014 | 22:00 Cocofli – books art cafe wine bar