IDEA

MIASTOmovie: wro

Jako Wrocławska Fundacja Filmowa, czerpiąc z naszych doświadczeń w organizowaniu debat, połączonych z projekcją filmu dokumentalnego, za pośrednictwem interdyscyplinarnego wydarzenia kulturalnego zapraszamy mieszkańców polskich miast do aktywnego udziału w rozmowie na temat otaczającej ich przestrzeni. Zaczynamy od Wrocławia.

„MIASTOmovie: wro” to projekt kontynuujący pięcioletnią tradycję Akademii Filmu Dokumentalnego „MovieWro”. Zamierzamy wykorzystywać ogromny potencjał i rosnącą popularność kina dokumentalnego do rzeczowej dyskusji o tematyce miejskiej. Liczymy, że uda nam się wykreować przestrzeń do spotkania mieszkańców z ekspertami i aktywistami miejskimi, a co za tym idzie – przekładać debatę przy filmie na działania angażujące użytkowników miasta.

Zapraszamy w dniach 27-30 marca do kina Nowe Horyzonty, a także: do Cocofli, do Domu Na Wodzie, do Studia BWA i w okolice Sceny Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu. Do zobaczenia w mieście.

MIASTOekipa